Perfecta Dreams svetuje, kako ohraniti posteljo brez pršic

Blog Novice
pd_foto_8

Ah te pršice … Ne glede na to, kako zelo se jih trudimo znebiti, se vedno vrnejo.
Kot da ne morejo živeti brez nas. No, mi brez njih vsekakor lahko.
Čeprav mislite, da nimate težav s pršicami, obstaja velika verjetnost, da jih imate.

Zakaj pa so pršice velik problem?

Pršice so v resnici majhne pošasti, ki so odgovorne za večino alergijskih stanj. Najdemo jih v postelji, preprogah, oblazinjenem pohištvu, oblačilih, povsod, kjer se lahko nabira prah.

Pršice lahko povzročijo zdravstvene težave in alergijskih reakcije, kot so oteženo dihanje, kašljanje, zamašen nos, srbečica in solzenje oči. Prav tako pa lahko pršice slabo vplivajo na kakovost spanja.

Čeprav se je dobesedno nemogoče znebiti vseh pršic iz vašega doma, obstaja nekaj previdnostnih ukrepov, s katerimi lahko drastično zmanjšate njihovo število:

1. Redno perite posteljnino

Postelja je topel in temen ter vlažen prostor, zaradi česar je idealno bivališče za pršice. Odmrle kožne celice v postelji so njihov idealen vir hrane, ker pa marajo visokih temperatur, bo dovolj, če posteljnino redno perete na 60°C. Za dodatno zaščito perilo sušite v sušilnem stroju, toplota iz sušilnega stroja bo uničila vsako malo pošast, ki je preživela pranje. Posteljnino perite vsak teden in s tem poskrbite, da bo njihova količina minimalna.

2. Priskrbite si antialergijsko vzmetnico in zaščitno rjuho

Ocenjuje se, da v eni vzmetnici živi približno od 10 000 do milijon pršic. Ne glede na natančno število pa je nekaj gotovo: tudi najbolj „čiste vzmetnice“ so polne teh mikroorganizmov. Če je še nimate, razmislite o naložbi v katero od antialergijskih vzmetnic.

Če si želite antibakterijsko in čisto vzmetnico, izberite ležišče iz lateksa in z jedrom tehnogel.

Ležišče Orion+ z jedrom iz lateksa

Lateks je naraven in antibakterijski material, v katerem ni glivic ali kakih drugih mikroorganizmov. Zahvaljujoč odprti strukturi lateks poskrbi za pretok zraka in odvajanje vlage znotraj ležišča, zato se vam pri uporabi lateks vzmetnice ne bo treba boriti s plesnijo.

Technogel ležišče z gel jedrom

Zaradi antibakterijskih in antialergijskih lastnosti so Technogel ležišča najprimernejša izbira za alergike in astmatike, saj so odporna tudi na plesen. Poleg antibakterijskih lastnosti pa ležišča z gelastim jedrom uravnavajo telesno temperaturo in olajšajo spanje vsem, ki jih muči nočno znojenje.

Če želite dodatno zaščito pred pršicami, vzmetnice prekrijte z zaščitno rjuho Respira. Rjuha Respira je vodoodporna in antibakterijska, zato bo vašo posteljo zaščitila pred vsemi vrstami tekočin, pršicami in drugimi nečistočami, hkrati pa bo podaljšala življenjsko dobo vzmetnice.

3. Zjutraj nikar ne postiljajte postelje!

Tukaj je dobra novica za vse tiste, ki sovražite jutranje postiljanje postelje. Ne postiljajte postelje takoj, ko vstanete. Odejo, vzglavnik in posteljnino samo dobro prezračite. Tako se bo imela vsa ponoči nakopičena vlaga čas posušiti. In manj vlage pomeni manj pršic, saj imajo le-te zelo rade vlago.

4. Znebite se vzglavnikov in odej polnjenih s perjem

Vzglavniki polnjeni s perjem ali puhom, niso idealni, če želite imeti „čist“ vzglavnik. Ne samo, da sčasoma postanejo grudasti in jih je težko oprati, so tudi idealno okolje za razvoj pršic. Enako velja za odejo.

Izberite najboljši vzglavnik v boju proti pršicam in nočnemu potenju, Technogel vzglavnik.

5. Nadzorujte temperaturo in vlažnost v prostoru

Pršice rade živijo v okolju s sobno temperaturo cca. 24-27°C in relativno vlažnostjo okoli 70-80%.

Vse, kar je zunaj omenjenega obsega, jih ne bo nujno ubilo, bo pa jih potisnilo iz cone udobja in upočasnilo njihov razvoj.

No, zdaj boste končno lahko spali brez malih pošasti.
Želimo vam lepe sanje in naj vas ne grizejo bolhe vso noč.

Odaberi veličinu

Odaberi veličinu